Spain

In the following towns you can find schools, that participate in the Smokefree Class Competition.

Town School Class Teacher Street email
VITORIA-GASTEIZ SAMANIEGO 1º A JOSE Mª RUIZ DE URTARAN Monseñor Estenaga, s/n [email protected]
JESUS OBRERO 1º B ALFREDO APARICIO Francia, 32 [email protected]
SAMANIEGO 1º B KEPA LZ. DE SOSOAGA Monseñor Estenaga, s/n [email protected]
JESUS OBRERO 1º C LEIRE AGIRRE Francia, 32 [email protected]
SAMANIEGO 1º C AITOR ERRASTI Monseñor Estenaga, s/n [email protected]
JESUS OBRERO 1º D JOSE RAMON IÑARGA Francia, 32 [email protected]
SAMANIEGO 1º D ENRIQUE BALSATEGUI Monseñor Estenaga, s/n [email protected]
JESUS OBRERO 1º E OSKAR ESPINOSA Francia, 32 [email protected]
JESUS OBRERO 2º A PATXI PASCUAL Francia, 32 [email protected]
SAMANIEGO 2º A FRANCISCO ROMERO Monseñor Estenaga, s/n [email protected]
JESUS OBRERO 2º B MARCOS ARMENTIA Francia, 32 [email protected]
SAMANIEGO 2º B MIKEL DEL OLMO Monseñor Estenaga, s/n [email protected]
SAMANIEGO 2º C ARANTZA SEMPRUN Monseñor Estenaga, s/n [email protected]
JESUS OBRERO 2º D MILA MINGUEZ Francia, 32 [email protected]
SAMANIEGO 2º D RICARDO OTEIZA Monseñor Estenaga, s/n [email protected]
JESUS OBRERO 2º E MANU AROZAMENA Francia, 32 [email protected]
JESUS OBRERO 2º F MARISA SAEZ Francia, 32 [email protected]
JESUS OBRERO 2º G Mª JOSE URANGA Francia, 32 [email protected]
SAGRADO CORAZON 1º C JOSE ALBERTO DIAZ CERIO Fueros, 49
SAGRADO CORAZON 1º A JOSE LUIS LARA Fray Francisco, 1 [email protected]
SAGRADO CORAZON 1º B RICARDO URABAYEN Fray Francisco, 1 [email protected]
SAGRADO CORAZON 1º C JOSE LUIS REGUEIRO Fray Francisco, 1 [email protected]
SAGRADO CORAZON 2º A JOSE LUIS SALAZAR Fray Francisco, 1 [email protected]
URSULINAS 2º A ARANTZA BAQUERANO Magdalena, 4-8 [email protected]
NIÑO JESUS 2º A MERCEDES CASADO Beato Tomás de Zumárraga, 24
URSULINAS 2º B MILA GLEZ. DE CHAVARRI Magdalena, 4-8 [email protected]
URSULINAS 2º C NIEVES RAMIREZ Magdalena, 4-8 [email protected]
CALASANCIO ESCOLAPIAS 1º A CONCEPCION PASCUAL Paula Montal, 9
DIOCESANAS ARRIAGA 1º A ZIORTZA LARRAZABAL Pozoa, s/n [email protected] net
DIOCESANAS ARRIAGA 1º B IOSEBA LAFORGA Pozoa, s/n [email protected] net
DIOCESANAS ARRIAGA 1º C ASUN MARTINEZ Pozoa, s/n [email protected] net
DIOCESANAS ARRIAGA 1º D MAR MERINO Pozoa, s/n [email protected] net
CALASANCIO ESCOLAPIAS 2º A IÑAKI FZ. DE MONJE Paula Montal, 9
DIOCESANAS ARRIAGA 2º A MARI SOL LZ. DEL CORRAL Pozoa, s/n [email protected] net
DIOCESANAS ARRIAGA 2º B IOSUNE UNZAGA Pozoa, s/n [email protected] net
DIOCESANAS ARRIAGA 2º C SUSANA SEGUROLA Pozoa, s/n [email protected] net
DIOCESANAS ARRIAGA 2º D ELADIO URIZAR Pozoa, s/n [email protected] net
DIOCESANAS ARRIAGA 2º E ANA MORO Pozoa, s/n [email protected] net
PRESENTACION DE MARIA 1º A BAKARNE ECIOLAZA Cruz Blanca, 4 [email protected]
PRESENTACION DE MARIA 1º B RAFA ARAOZ Cruz Blanca, 4 [email protected]
PRESENTACION DE MARIA 2º A Mª JESUS VAZQUEZ Cruz Blanca, 4 [email protected]
FRANCISCO DE VITORIA 2º A ISABEL GUERENABARRENA El Salvador, 1 [email protected]
PRESENTACION DE MARIA 2º B ESTIBALIZ RUIZ DE AZUA Cruz Blanca, 4 [email protected]
KOLDO MITXELENA 1º A JOSE LUIS GARMENDIA Fermín Lasuen, s/n [email protected]
NTRA. SRA. DE LAS MERCEDES 1º A PILAR CALVIÑO Laguardia, 1
KOLDO MITXELENA 1º B MAIXABEL ZUMALDE Fermín Lasuen, s/n [email protected]
NTRA. SRA. DE LAS MERCEDES 1º B JAVIER PESO Laguardia, 1
KOLDO MITXELENA 1º C SALVADOR ALEDO Fermín Lasuen, s/n [email protected]
KOLDO MITXELENA 2º A BEGOÑA CANDINA Fermín Lasuen, s/n [email protected]
NTRA. SRA. DE LAS MERCEDES 2º A BEGOÑA ROA Laguardia, 1
KOLDO MITXELENA 2º B KOLDO ALIJOSTES Fermín Lasuen, s/n [email protected]
NIÑO JESUS 2º B ANA GARCIA Beato Tomás de Zumárraga, 24
NTRA. SRA. DE LAS MERCEDES 2º B NOELIA HERRERO Laguardia, 1
KOLDO MITXELENA 2º C ALVARO RUIZ DE GORDOA Fermín Lasuen, s/n [email protected]
FRANCISCO DE VITORIA 2º C MAXIMO PORTILLA El Salvador, 1 [email protected]
KOLDO MITXELENA 2º D BEATRIZ RUIZ Fermín Lasuen, s/n [email protected]
FRANCISCO DE VITORIA 2º D JUAN Mª BASILIO El Salvador, 1 [email protected]
KOLDO MITXELENA 2º E ANA OREGI Fermín Lasuen, s/n [email protected]
FRANCISCO DE VITORIA P. T. TXEMA / ZURIÑE El Salvador, 1 [email protected]
IKASTOLA OLABIDE 2º A JOSEBA UNZALU Carretera Lasarte, s/n [email protected]
IKASTOLA OLABIDE 2º B FERMIN ERAÑA Carretera Lasarte, s/n [email protected]
IKASTOLA OLABIDE 2º D MARINA LOBO Carretera Lasarte, s/n [email protected]
IKASTOLA OLABIDE 2º E ALES PEREZ Carretera Lasarte, s/n [email protected]
IKASTOLA IKASBIDEA 1º A PATXI GARCIA Iturribero, 3 [email protected]
IKASTOLA IKASBIDEA 1º B PATXI GARCIA Iturribero, 3 [email protected]
IKASTOLA IKASBIDEA 1º D ELENA ALBERDI Iturribero, 3 [email protected]
IKASTOLA IKASBIDEA 1º E ELENA ALBERDI Iturribero, 3 [email protected]
IKASTOLA IKASBIDEA 2º A ELENA ALBERDI Iturribero, 3 [email protected]
IKASTOLA IKASBIDEA 2º B LUIS MARI GARCIA Iturribero, 3 [email protected]
IKASTOLA IKASBIDEA 2º D LUIS MARI GARCIA Iturribero, 3 [email protected]
IKASTOLA IKASBIDEA 2º E LUIS MARI GARCIA Iturribero, 3 [email protected]
IKASTOLA IKASBIDEA 2º F PATXI GARCIA Iturribero, 3 [email protected]
BARCELONA Vedruna Angels 2n ESO Xavier Ramírez Pça dels angels, 3 [email protected]
La Salle Comtal 1r ESO A Albert Arribas Garcia Amadeu Vives, 6
Joan Salvat Papasseit 1r ESO A Rosa Garrigó Andra Doria, 69
Joan Salvat Papasseit 1r ESO A Rosa Garrigó Andra Doria, 69
La Salle Comtal 1r ESO B Reyes Rodriguez Martin Amadeu Vives, 6
La Salle Comtal 2n ESO A Emili Navarro Diez Amadeu Vives, 6
La Salle Comtal 2n ESO B Montserrat Vinyals Robert Amadeu Vives, 6
La Salle Comtal 2n ESO C Jordi Amat Teixidó Amadeu Vives, 6
Anna Ravell 1r ESO A Montserrat Truñó Blasco de Garay, 52
Anna Ravell 1r ESO B Marceli Mora Blasco de Garay, 52
Anna Ravell 1r ESO C Doris Serrano Blasco de Garay, 52
Asumpció de Ntra. Sra. 2n ESO A Maria Barrachina Aguirre Rbla de Poblenou, 94-96
Asumpció de Ntra. Sra. 2n ESO B Hermelinda Alvarez Vega Rbla de Poblenou, 94-96
Immaculada Concepció 2n ESO A Sra. Cinta Castelló (Directora) València, 252
Immaculada Concepció 2n ESO B Sra. Cinta Castelló (Directora) València, 252
Liceo Italino 2n ESO Giancarlo Bertini Pje. Méndez Vigo, 8
Sant Medír 1r ESO Maria Montaner Constitució, 15
Sant Medír 2n ESO Joan Picart Constitució, 15
IES Valldemosa 1r ESO A Nuria Bou,Lluís Homs,Gemma Vilarroya Piferrer, 85
IES Valldemosa 1r ESO A Nuria Bou,Lluís Homs,Gemma Vilarroya Piferrer, 85
IES Valldemosa 1r ESO A Nuria Bou,Lluís Homs,Gemma Vilarroya Piferrer, 85
Sta. M. dels Apòstols 2n ESO A Pilar Bou Rbla Prim, 150
Sta. M. dels Apòstols 2n ESO B Pilar Bou Rbla Prim, 150
Sta. M. dels Apòstols 2n ESO C Pilar Bou Rbla Prim, 150
IES Infanta Isabel 2n ESO A Emili Cid Pl. Angeleta Ferrer,1
Sant Gabriel 2n ESO A Pedro González del Rio Gran Via 1196
IES Infanta Isabel 2n ESO B Francesc Sarrias Pl. Angeleta Ferrer,1
Sant Gabriel 2n ESO B Pedro González del Rio Gran Via 1196
IES Infanta Isabel 2n ESO C Enric Vilalta Pl. Angeleta Ferrer,1
IES Infanta Isabel 2n ESO D Remei Solé Barcelona Pl. Angeleta Ferrer,1
IES Infanta Isabel 2n ESO E AndreuCarré Pl. Angeleta Ferrer,1
IES Secretari Coloma Gerardo Fonseca Sardenya, 344 [email protected]
IES Secretari Coloma Pilar González Ruiz Sardenya, 344 [email protected]
IES Secretari Coloma Elisabet Rius Sans Sardenya, 344 [email protected]
Liceo Castro de la Peña 1r ESO Regina Castro Rbla. Volart, 79
Lleó XIII 1r ESO A Manuela Mañoso Flores Lleó XIII, 16-18
Lleó XIII 1r ESO B Manuela Mañoso Flores Lleó XIII, 16-18
Ramon Llull 1r ESO Eduard Bertralot Biscaia, 439
Ramon Llull 2n ESO Maria Viñas Biscaia, 439
Sant Ramon Nonat II 2n ESO A Daniel Tarrida Collblanch, 86
Sant Ramon Nonat II 2n ESO B Rosa Mª Lanceta Collblanch, 86
Sunion 1r ESO A Jordi Carmona Josep Tarradellas, 133
Sta.Teresa de Lisieux 1r ESO A Susana Güell Hernández Deu i Mata, 67
Sta.Teresa de Lisieux 1r ESO A Susana Güell Hernández Deu i Mata, 67
Sunion 1r ESO B Jordi Carmona Josep Tarradellas, 133
Sunion 1r ESO C Jordi Carmona Josep Tarradellas, 133
Sunion 2n ESO A Jordi Carmona Josep Tarradellas, 133
Sunion 2n ESO B Jordi Carmona Josep Tarradellas, 133
Sta.Teresa de Lisieux 2n ESO B Susana Güell Hernández Deu i Mata, 67
Sunion 2n ESO C Jordi Carmona Josep Tarradellas, 133
Sta.Teresa de Lisieux 2nESO A Susana Güell Hernández Deu i Mata, 67
Amor de Dios 2n ESO A Elisabet Vidal (Santi Artime) Teide, s/n
Amor de Dios 2n ESO B Elisabet Vidal (Silvia Sánchez) Teide, s/n
Amor de Dios 2n ESO C Elisabet Vidal Ester Rodriguez) Teide, s/n
Liceo Piaget 2n ESO Guillermo Retreto Martín Llobregos, 194
Santísima Trinidad 2n ESO A Carmen Alcalá Ctra Esplugues, 62-70 [email protected]
Santísima Trinidad 2n ESO B Carmen Alcalá Ctra Esplugues, 62-70 [email protected]
Liceu Francés 5 1 Dolors Orta Bosch i Gimpera, 6-10
Liceu Francés 5 2 Dolors Orta Bosch i Gimpera, 6-10
Liceu Francés 5 3 Dolors Orta Bosch i Gimpera, 6-10
Liceu Francés 5 4 Dolors Orta Bosch i Gimpera, 6-10
Liceu Francés 5 5 Dolors Orta Bosch i Gimpera, 6-10
Liceu Francés 5 6 Dolors Orta Bosch i Gimpera, 6-10
Liceu Francés 5 7 Dolors Orta Bosch i Gimpera, 6-10
Liceu Francés 5 8 Dolors Orta Bosch i Gimpera, 6-10
Menéndez Pidal 1r ESO A Ernesto Gutierrez Sinai, 7-13
Menéndez Pidal 1r ESO B Diego yélamos Sinai, 7-13
Luz Casanovas 1r ESO Joan Visa Almansa, 62
CERDANYOLA DEL VALLES NTRA. SRA. DE MONTSERRAT 1r ESO A Susana Vicens Verge del Pilar, 113
IES JAUME MIRO 1r ESO A Joaquim Ferraz Serra Galliners, s/n
NTRA. SRA. DE MONTSERRAT 1r ESO B Carme Claret Verge del Pilar, 113
IES JAUME MIRO 1r ESO B Germà Roca Serra Galliners, s/n
IES JAUME MIRO 2n ESO A Nieves Iváñez Serra Galliners, s/n
IES JAUME MIRO 2n ESO B Miquel Marin Serra Galliners, s/n
CORDOBA LUIS DE GÓNGORA JOSEFINA MUÑOZ RAMIREZ DIEGO DE LEÓN S/N
LUIS DE GÓNGORA JOSEFINA ORTIZ DIEGO DE LEÓN S/N
LUIS DE GÓNGORA VICENTA PUCHOL DIEGO DE LEÓN S/N
ESCLAVAS DEL SAGRADO CORAZON DOLORES PELEGRIN PLAZA DE SAN JUAN,3
ESCLAVAS DEL SAGRADO CORAZON MARIA JESUS MARTINEZ PLAZA DE SAN JUAN,3
ESCLAVAS DEL SAGRADO CORAZON MATILDE COSTA PLAZA DE SAN JUAN,3
ESCLAVAS DEL SAGRADO CORAZON CARMEN BAREA PLAZA DE SAN JUAN,3
SENECA NICOLAS BENITEZ PEREZ AVDA. MENENDEZ PIDAL S/N
MIRALBAIDA FELISA DIAZ CALVO PASEO DE LOS VERDIALES
ALHAKEN II LIDIA HERNANDEZ CUETO MANUEL FUENTES BOCANEGRA
ANGEL DE SAAVEDRA AGUSTIN OLLERO TORRES JOSE SANCHEZ GUERRA
ANGEL DE SAAVEDRA JOSE C. MILLAN PEREZ JOSE SANCHEZ GUERRA
ANGEL DE SAAVEDRA MARIA RODRIGUEZ FERNANDEZ JOSE SANCHEZ GUERRA
GRUPO CANTICO CARMEN ESQUINAS BALMASEDA VIRGEN DE LAS ANGUSTIAS, S/N
ANGEL DE SAAVEDRA ISABEL MANJAVACAS SNEEBY JOSE SANCHEZ GUERRA
ANGEL DE SAAVEDRA PATRICIA BORGE AYALA JOSE SANCHEZ GUERRA
ANGEL DE SAAVEDRA JOSE M. RAMOS DIAZ JOSE SANCHEZ GUERRA
GRUPO CANTICO TERESA CANTARERO SIERRA VIRGEN DE LAS ANGUSTIAS, S/N
GRUPO CANTICO DULCE NOMBRE ARANDA VIRGEN DE LAS ANGUSTIAS, S/N
BLAS INFANTE RAFAEL SANCHEZ CARRETERO PLATERO PEDRO DE BARES, 31
BLAS INFANTE ANA RODRIGUEZ PLATERO PEDRO DE BARES, 31
BLAS INFANTE LUCIA AYLLON PLATERO PEDRO DE BARES, 31
BLAS INFANTE JULIO ANGUITA GONZALEZ PLATERO PEDRO DE BARES, 31
SAN ALVARO MARIA VALBUENA AGUADO POETA MARCIAL S/N
LOPEZ NEYRA MIGUEL ROSIQUE LOPEZ AVDA. DEL MEDITERRANEO S/N
LOPEZ NEYRA MANUELA AROCA JIMENEZ AVDA. DEL MEDITERRANEO S/N
LOPEZ NEYRA CAROLINA LOZANO PRIETO AVDA. DEL MEDITERRANEO S/N
SATMA. TRINIDAD SANSUEÑA RAFAEL GUERRA SANSUEÑA, 1
SATMA. TRINIDAD SANSUEÑA FRANCISCA CARMONA SANSUEÑA, 1
SATMA. TRINIDAD SANSUEÑA CONCEPCION CABRERA MORENO SANSUEÑA, 1
BETICA-MUDARRA MARIA ANGELES PEINADO MEJIAS VANDALINO,4
BETICA-MUDARRA MARIA DOLORES VACAS BERGILLOS VANDALINO,4
BETICA-MUDARRA MANUEL GARCIA IBAÑEZ VANDALINO,4
SATMA. TRINIDAD SANSUEÑA MICAELA RAMIREZ SANSUEÑA, 1
SATMA. TRINIDAD SANSUEÑA ANA BENITEZ SANSUEÑA, 1
CONCEPCION ARENAL RAFAEL GARCIA BALLESTEROS AVDA. BLAS INFANTE, SN
CONCEPCION ARENAL FRANCISCA RODRIGUEZ SANCHEZ AVDA. BLAS INFANTE, SN
CONCEPCION ARENAL ISABEL DEL BARRIO CALVO AVDA. BLAS INFANTE, SN
CONCEPCION ARENAL MANUEL GONZALEZ AVDA. BLAS INFANTE, SN
LA CARLOTA NUEVO ANA MEDIAVILLA PUNTA DEL SAUCE, S/N
NUEVO RAFAEL ESCRIBANO PUNTA DEL SAUCE, S/N
NUEVO REMEDIOS MUÑOZ CHAVES PUNTA DEL SAUCE, S/N
NUEVO ROSALIA JIMENEZ PUNTA DEL SAUCE, S/N
NUEVO MARIA JOSÉ GOMEZ CEJAS PUNTA DEL SAUCE, S/N
LA VICTORIA JOSE ANTONIO VALEZUELA JOSE P. RONCERO GARCIA PLAZA DE LA CONSTITUCIÓN, 9
JOSE ANTONIO VALEZUELA JOSE P. RONCERO GARCIA PLAZA DE LA CONSTITUCIÓN, 9
PEÑARROYA PUEBLONUEVO ALTO GUADIATO ANGELES GARCIA LOPEZ RONDA DEL GUADIATO S/N
ALTO GUADIATO JUAN MESA CEBRIAN RONDA DEL GUADIATO S/N
ALTO GUADIATO MANUEL JESUS GUERRERO CRIADO RONDA DEL GUADIATO S/N
ALTO GUADIATO TERESA BERNAL GARRIDO RONDA DEL GUADIATO S/N
VVA. DEL REY MIGUEL DE CERVANTES MERCEDES FERNANDEZ MOLINA ERA DE SAN ANTON S/N
MIGUEL DE CERVANTES DOLORES FIERRO MARTIN ERA DE SAN ANTON S/N
BELMEZ JOSÉ ALCÁNTARA ISABEL NARANJO GARCIA PLAZA DEL MAESTRO S/N
JOSÉ ALCÁNTARA JUAN M. MOGOLLON BRAVO PLAZA DEL MAESTRO S/N
JOSÉ ALCÁNTARA CARMEN GOMEZ HEREDIA PLAZA DEL MAESTRO S/N
JOSÉ ALCÁNTARA FRANCISCO NUÑEZ PUNTAS PLAZA DEL MAESTRO S/N
HINOJOSA DEL DUQUE JEREZ Y CABALLERO FRANCISCO L. PEREZ PARRA PASEO DE LA CONSTITUCIÓN
JEREZ Y CABALLERO CARMEN GALLEGO CABANILLAS PASEO DE LA CONSTITUCIÓN
FUENTE OBEJUNA LOPE DE VEGA GABRIEL LOZANO MUÑOZ CARRETERA DE EXTREMADURA S/N
LOPE DE VEGA PILAR LUQUE LERIDA CARRETERA DE EXTREMADURA S/N
LOPE DE VEGA JOSE M. MARTINEZ CAMPOS CARRETERA DE EXTREMADURA S/N
LOPE DE VEGA DOLORES SUJAR LUJAN CARRETERA DE EXTREMADURA S/N
LOPE DE VEGA CARMEN POYATO PEREZ CARRETERA DE EXTREMADURA S/N
LOPE DE VEGA MANUEL GALA GRANADOS CARRETERA DE EXTREMADURA S/N
VILLAVICIOSA LA ESCRIBANA RAFAEL M. GALLARDO OTERO D. SEBASTIAN CANO, 9
LA ESCRIBANA ANGELES MOYA SANCHEZ D. SEBASTIAN CANO, 9
POZOBLANCO ANTONIO MARIA CALERO BARBARA JIMENEZ JURADO AVDA.MARCOS REDONDO S/N
ANTONIO MARIA CALERO PEDRO DEL REY LOPEZ AVDA.MARCOS REDONDO S/N
SALESIANO SAN JOSE JOSE LUIS LUNA BAENA PLAZA PADRES SALESIANOS,7
TORRECAMPO NTRA. SRA. DE LAS VEREDAS MARIA JOSE CHAPARRO OJEDA GRACIA, 78
NTRA. SRA. DE LAS VEREDAS FRANCISCO M. GUZMAN TAMARAL GRACIA, 78
PEDROCHE SIMON OBEJO Y VALERA CONCEPCIÓN ORTIZ CANTERO DAMAS, 49
VILLAFRANCA DE CORDOBA LA SOLEDAD RAFAEL PEREZ LACORT LA SOLEDAD, S/N
LA SOLEDAD ROGELIO CRESPO RUEDA LA SOLEDAD, S/N
LA SOLEDAD FRANCISCO RUIZ PERALES LA SOLEDAD, S/N
LA SOLEDAD ANTONIA SIMON GOMEZ LA SOLEDAD, S/N
LA SOLEDAD FRANCISCA F. ARENAS GAVILAN LA SOLEDAD, S/N
VVA. DE CORDOBA LA JARA JOSE GONZALEZ MORENO NAVALUENGA S/N
LA JARA ANABEL TORRICO MUÑOZ NAVALUENGA S/N
AÑORA NTRA. SRA. DE LA PEÑA JUAN B. ESCRIBANO CABRERA AMARGURA , 88
NTRA. SRA. DE LA PEÑA ROSA MARIA MARTINEZ FERNANDEZ AMARGURA , 88
DOS TORRES SAN ROQUE CARMEN JIMENEZ ALONSO AVDA. DE ANDALUCÍA, 1
PUENTE GENIL MANUEL REINA ANA MARIA CABEZA TORRES CRISTOBAL CASTILLO,2
JUAN DE LA CIERVA JUAN PERALES TORRES CORTES ESPAÑOLAS S/N
JUAN DE LA CIERVA DOLORES OSUNA GARCIA CORTES ESPAÑOLAS S/N
JUAN DE LA CIERVA ANTONIO GUTIERREZCABEZAS CORTES ESPAÑOLAS S/N
MANUEL REINA TERESA BAENA VELASCO CRISTOBAL CASTILLO,2
MANUEL REINA ANTONIO SIERRA ARANDA CRISTOBAL CASTILLO,2
MORILES LAS VIÑAS JUAN M. FERNANDEZ MARTOS AVDA. DEL DEPORTE S/N
LAS VIÑAS JULIAN PACHECO PEREZ AVDA. DEL DEPORTE S/N
FERNAN NUÑEZ MIGUEL CRESPO ANA ARIZA AGUILERA RONDA DE LAS HERILLAS
MIGUEL CRESPO ANTONIO L. RAMIREZ DURAN RONDA DE LAS HERILLAS
MIGUEL CRESPO FUENSANTA ARIZA GARCIA RONDA DE LAS HERILLAS
MONTEMAYOR ULIA FIDENTIA JUAN A. LUQUE MUÑOZ BARRIADA Mª AUXILIADORA S/N
ULIA FIDENTIA ENRIQUE MUÑOZ MARTINEZ BARRIADA Mª AUXILIADORA S/N
ULIA FIDENTIA PAULINO PERALTA EXPÓSITO BARRIADA Mª AUXILIADORA S/N
LA RAMBLA PROFESOR TIERNO GALVAN CARMEN GALVEZ LOPEZ RONDA DEL CALVARIO S/N
PROFESOR TIERNO GALVAN CARMEN MOREDA MORENO RONDA DEL CALVARIO S/N
PROFESOR TIERNO GALVAN FRANCISCA MARIN MONTILLA RONDA DEL CALVARIO S/N
SANTAELLA ARCELACIS DOLORES CASTELLANO JIMENEZ VILLARGALLEGOS
MONTORO ANTONIO GALAN ACOSTA JUAN FERNANDEZ RUIZ LLANETE DE LOS MOROS S/N
ANTONIO GALAN ACOSTA JOAQUIN ALVAREZ CAMPANERO LLANETE DE LOS MOROS S/N
SANTOS ISASA JUAN MANUEL GUTIERREZ AVDA. DE ANDALUCÍA, 10
SANTOS ISASA JUAN MANUEL GUTIERREZ AVDA. DE ANDALUCÍA, 10
EL CARPIO MARIO LOPEZ AMALIA SESEÑA HIDALGO AVDA. MARIANA PINEDA,S/N
MARIO LOPEZ JOSE POLO OLMO AVDA. MARIANA PINEDA,S/N
MARIO LOPEZ AVELINA LAFUENTE VAREA AVDA. MARIANA PINEDA,S/N
MARIO LOPEZ HILARIA FERNANDEZ FERNANDEZ AVDA. MARIANA PINEDA,S/N
MARIO LOPEZ MARTA NIETO MEDINA AVDA. MARIANA PINEDA,S/N
PEDRO ABAD RAFAELA MARIA ANGELES MARIN VICO SANTA RAFAELA , 7
MARIO LOPEZ SALVADOR CARMONA ESPEJO SANTA RAFAELA MARIA, 103
RAFAELA MARIA JUAN M. MUÑOZ DIAZ SANTA RAFAELA , 7
MARIO LOPEZ ISABEL MORALES SANTA RAFAELA MARIA, 103
VILLA DEL RIO NTRA. SRA. DE LA ESTRELLA GUILLERMO BLANCO DOMINGUEZ AVDA. VIRGEN DE LA ESTRELLA S/N
NTRA. SRA. DE LA ESTRELLA JOSE M. LEIREOS NUÑEZ AVDA. VIRGEN DE LA ESTRELLA S/N
NTRA. SRA. DE LA ESTRELLA JUAN DE DIOS MONTERO CANTERO AVDA. VIRGEN DE LA ESTRELLA S/N
BUJALANCE MARIO LOPEZ ANTONIA VALEVERDE RONDA DE JESUS, 85
MARIO LOPEZ ANTONIO LORA RONDA DE JESUS, 85
CAÑETE DE LAS TORRES VIRGEN DEL CAMPO PURIFICACION RODRIGUEZ JIMENEZ RONDA CONVENTO S/N
VIRGEN DEL CAMPO FRANCISCO DELGADO LOPEZ RONDA CONVENTO S/N
PALMA DEL RIO ANTONIO GALA JOSE LUIS RIVAS GONZALEZ AVDA. DE LA PAZ S/N
ANTONIO GALA BEATRIZ VALDES IBARRA AVDA. DE LA PAZ S/N
ANTONIO GALA JUAN RUIZ PEREZ AVDA. DE LA PAZ S/N
ANTONIO GALA JOSE GONZALEZ GARCIA AVDA. DE LA PAZ S/N
PRIEGO ALVAREZ CUBERO MARIA ORTEGA LUMBRERAS AVDA.NICETO ALCALA ZAMORA S/N
FERNANDO III EL SANTO FERNANDO VAZQUEZ NIETO AVDA. NICETO ALCALA ZAMORA
FERNANDO III EL SANTO IRIS SANCHEZ MATA AVDA. NICETO ALCALA ZAMORA
FERNANDO III EL SANTO TRINIDAD BARRALES SANCHEZ AVDA. NICETO ALCALA ZAMORA
CARMEN PANTION JUAN J. ROMERO CHAVES HAZA LUNA S/N
FERNANDO III EL SANTO FRANCISCO ZEGRI POLO AVDA. NICETO ALCALA ZAMORA
ALBENDIN(Baena) SANTA MARIA DE ALBENDIN VICENTE CARDOSO SANCHEZ MAESTRO ANTONIO HERENAS S/N
ZUHEROS NTRA. SRA. DE LOS REMEDIOS JOSE PORCUNA VALLEJO SANTO S/N
NTRA. SRA. DE LOS REMEDIOS JOSE PORCUNA VALLEJO SANTO S/N
LUQUE ALBENZAYDE ANA Mª AGUILERA VEREDA DEL CALVARIO S/N
ALBENZAYDE ARANZAZU LERMA RUIZ VEREDA DEL CALVARIO S/N
ALBENZAYDE DOLORES POZO RODRIGUEZ VEREDA DEL CALVARIO S/N
LUCENA JUAN AREJULA PABLO LUQUE MARIN AVDA. SANTA TERESA S/N
ENCINAS REALES NTRA.SRA. DE LA EXPECTACIÓN CONCEPCION SANCHEZ LABRADOR RAFAEL ALBERTI,1
NTRA.SRA. DE LA EXPECTACIÓN FRANCISCA ALCAIDE CRESPIN RAFAEL ALBERTI,1
RUTE NUEVO SCALA FLOR MARTIN ORTEGA JUNQUILLO S/N
NUEVO SCALA MARIA JOSE PORRAS PEREZ JUNQUILLO S/N
NUEVO SCALA MAGDALENA BAENA CORDOBA JUNQUILLO S/N
NUEVO SCALA ANTONIO GONZALEZ SANCHEZ JUNQUILLO S/N
NUEVO SCALA JUAN C. NOVO GALVACHE JUNQUILLO S/N
NUEVO SCALA JAN C. CHAVES GALLARDO JUNQUILLO S/N
NUEVO SCALA VICTORIA VILLEN NAVAJAS JUNQUILLO S/N
NUEVO SCALA ABUNDIA ALBA GARCIA JUNQUILLO S/N
NUEVO SCALA JULIAN SANCHEZ ARCOS JUNQUILLO S/N
CORUÑA (A) I.E.S.EUSEBIO DA GUARDA 1º B MANUEL FERNEANDEZ CASTRO Plaza de Pontevedra, 20 [email protected]
COLEGIO P.P. FRANCISCANOS MAYTE SÁNCHEZ VÁZQUEZ Calvo Sotelo, 41
COLEGIO P.P. FRANCISCANOS MAYTE SÁNCHEZ VÁZQUEZ Calvo Sotelo, 41
I.B. MIXTO.DE ELVIÑA 2º A JESUS DELSO 2ª Fase Polígono de Elviña, s/n
I.B. MIXTO.DE ELVIÑA 2º C MANUELA RODRIGUEZ 2ª Fase Polígono de Elviña, s/n
I.B. MIXTO.DE ELVIÑA 2º D ARACELI ARENAS 2ª Fase Polígono de Elviña, s/n
COLEGIO MARISTAS CRISTO REY 2º A Mª TERESA SEOANE Elviña, 149
COLEGIO MARISTAS CRISTO REY 2º B Mª JOSE FACHAL Elviña, 149
COLEGIO MARISTAS CRISTO REY 2º C TERESA GARCIA TELLEZ Elviña, 149
COLEGIO MARISTAS CRISTO REY 2º D ANGELA FERNANDEZ Elviña, 149
SADA I.E.S. ISAAC DIAZ PARDO 1º C MARIA BOUZA GUERREIRO A Laguna, 19
I.E.S. ISAAC DIAZ PARDO 2º C ELENA BOUZAS A Laguna, 19
BERGONDO C.P.I. CRUZ DO SAR 1º A CARMEN TRELLES A Senra, 33
C.P.I. CRUZ DO SAR 1º B JUAN PERNAS A Senra, 33
C.P.I. CRUZ DO SAR 2º A ANGELES VALLE A Senra, 33
C.P.I. CRUZ DO SAR 2º B CARMEN TRELLES A Senra, 33
CORUÑA (A) COLEGIO PEÑARREDONDA FRANCISCO VAZQUEZ GOMEZ Peñarredonda, 3 [email protected]
COLEGIO PEÑARREDONDA RAMON ROCA VILLAR Peñarredonda, 3 [email protected]
OLEIROS I.E.S. MARÍA CASARES 1º B ALFREDO DÍAZ Avda. che Guevara, 140 [email protected]
I.E.S. MARÍA CASARES 2º B MANUEL SARMIENTO Avda. che Guevara, 140 [email protected]
I.E.S. MARÍA CASARES 2º C Mª LUISA RON Avda. che Guevara, 140 [email protected]
I.E.S. MARÍA CASARES 2º D ALFREDO DÍAZ Avda. che Guevara, 140 [email protected]
CORUÑA (A) COLEGIO OBRADOIRO 1º A JULIO SUAREZ Rúa Feáns, 152
COLEGIO OBRADOIRO 1º B JOSE M. FRAGA Rúa Feáns, 152
COLEGIO OBRADOIRO 2º A ALFONSO DEUS Rúa Feáns, 152
COLEGIO OBRADOIRO 2º B JUAN PASADIN Rúa Feáns, 152
COLEGIO MONTEGRANDE CRISTINA BARBEITO ROIBAL A Zapateira, 33
COLEGIO MONTEGRANDE PILAR MARTINEZ AREDAS A Zapateira, 33
CEDEIRA I.E.S. DE CEDEIRA 3º A – ESO JOSE A. GARCIA GARCIA Rúa do Ensino s/n
I.E.S. DE CEDEIRA 3º B – ESO MARTA VEIGUELA FERNANDEZ Rúa do Ensino s/n
I.E.S. DE CEDEIRA 3º C – ESO FRANCISCO J. GONZALEZ SANCHEZ Rúa do Ensino s/n
I.E.S. DE CEDEIRA 3º D – ESO CHARO CRIBEIRO LOURIDO Rúa do Ensino s/n
FERROL I.E.S. MARQUES DE SUANZES ANXELA LOUREIRO Avda. Ramón y Cajal, s/n [email protected]
I.E.S. MARQUES DE SUANZES 2º A CONSUELO VARELA Avda. Ramón y Cajal, s/n [email protected]
SANTIAGO COLEGIO MANUEL PELETEIRO 2º A FAUSTINO MASAGUER San Pedro de Mezonzo, 27
COLEGIO MANUEL PELETEIRO 2º B FAUSTINO MASAGUER San Pedro de Mezonzo, 27
BAÑA (A) C.P.I. SAN VICENTE 1º A ANTONIO SANMIGUEL MONTERO Tadelle s/n. San vicente
C.P.I. SAN VICENTE 1º B MANRINA LOPEZ FEDEZ Tadelle s/n. San vicente
C.P.I. SAN VICENTE 2º A FRANCISCO SEBIO PEÑA Tadelle s/n. San vicente
C.P.I. SAN VICENTE 2º B Mª CARMEN BUENO FERREIRO Tadelle s/n. San vicente
VILLARRUBIA VILLARRUBIA PILAR ROMERO GARCIA C.P. AZAHARA C/ Iglesia, s/n
VILLARRUBIA DOLORES ROMERO AVILA C.P. AZAHARA C/ Iglesia, s/n
CORDOBA LA ADUANA MARIA DOLORES CORREDOR CANO CARRETERA DE VILLAVICIOSA, KM.7
VILLARRUBIA VILLARRUBIA FRANCISCO J. ARELLANO FERRER C.P. AZAHARA C/ Iglesia, s/n
VILLARRUBIA JOSE LARIOS MARTON C.P. AZAHARA C/ Iglesia, s/n